Imieniny obchodzą:
Aktualności
Oferta realizacji zadania publicznego PDF Drukuj Email

Informuję, że dnia 1 października 2013 r. Stowarzyszenie Oświatowe „KAGANEK” złożyło ofertę realizacji zadania publicznego pn.: „Trzeźwa rodzina dobrze się trzyma” z zakresu ochrony i promocji zdrowia poprzez realizację zadań w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Ofertę złożono z pominięciem otwartego konkursu ofert na podstawie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tj. Dz. U. z 2010 r. Nr 234 poz. 1536 z późn. zm.).

Uznając celowość realizacji tego zadania podaje się ofertę do publicznej wiadomości. Uwagi dotyczące oferty można zgłaszać pisemnie do dnia 9 października 2013 r. do Urzędu Gminy Adamów pod adresem: ul. Kleeberga 5, 21-412 Adamów lub mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Wójt Gminy Adamów

/-/ Sławomir Skwarek

ZARZĄDZENIE.PDF

OFERTA.PDF

 
74. ROCZNICA OSTATNIEJ BITWY KAMPANII WRZEŚNIOWEJ 1939 r. PDF Drukuj Email

Od wielu już lat pierwszy październikowy weekend to czas, w którym organizowane są uroczyste obchody upamiętniające rocznicę ostatniej bitwy kampanii wrześniowej 1939 r. Główne obchody 74. rocznicy ostatniej bitwy stoczonej przez Samodzielną Grupę Operacyjną „Polesie” odbędą się 6 października 2013 r. w Woli Gułowskiej. W ten sposób społeczność lokalna pragnie „ocalić od zapomnienia” wydarzenia sprzed lat i oddać hołd bohaterom.

W ramach tegorocznych obchodów o godz. 10.30 zostanie odprawiona msza święta przed obrazem Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Woli Gułowskiej. W programie uroczystości przewidziano również przemarsz na cmentarz parafialny w Turzystwie, który jest świadectwem ofiarności polskich żołnierzy w imię niepodległości Ojczyzny. Przy mogiłach żołnierskich będzie czas na modlitwę, apel poległych, złożenie wieńców i kwiatów. Chcąc, aby te patriotyczne rekolekcje, które przez lata wpisały się w rytm kalendarza lokalnej społeczności, przebiegały w głębokiej zadumie nad minionymi losami naszego narodu, ich uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać koncertu pieśni wojskowych w wykonaniu Orkiestry Garnizonowej Sił Powietrznych w Dęblinie.

Tu w okolicach Woli Gułowskiej szczęk oręża, śpiew i rżenie koni do dziś nie umilkły. Historia i dzień dzisiejszy kroczą równolegle obok siebie, tak mocno ze sobą związane, że czasami nie wiadomo czy to już dziś, czy jeszcze wczoraj, a słowa ostatniego rozkazu gen. Kleeberga: „…wiem, że staniecie gdy będziecie potrzebni” nabierają nowego wymiaru.

PLAKAT.PDF

 
JESIENNY FESTYN RODZINNY PDF Drukuj Email

Dnia 29.09.2013r. Stowarzyszenie Oświatowe "Kaganek" w Zakępiu organizuje imprezę integracyjną pod hasłem" "Jesienny Festyn Rodzinny". Przewidujemy: występy dzieci szkolnych, osób indywidualnych, konkursy integrujące, gry i zabawy na świeżym powietrzu przy muzyce... /szczegóły na www.spzakepie.pl/

Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Adamów.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

 
V Adamowska Dziesiątka już za nami PDF Drukuj Email

W minioną niedzielę 22 września br. odbyła się jedna z największych imprez biegowych na terenie powiatu łukowskiego pn.: V Adamowska Dziesiątka. Wzięli w niej udział miłośnicy biegania z Polski i z zagranicy. Uczestnicy biegu głównego mięli do przebiegnięcia 10 km. Trasa biegu głównego nie uległa zmianie i tak jak w latach poprzednich przebiegała ulicami: Kleeberga, Kościelną, ks. Gozdalskiego, Szkolną, Spokojną, Łąkową i Cmentarną. Zawodnicy mieli do pokonania 4 dwu i pół kilometrowe pętle. Natomiast trasy i dystanse w biegach młodzieżowych były uzależnione od kategorii wiekowej uczestników. Najmłodsi w „biegu skrzata” mieli do pokonania dystans 200 m., natomiast najstarsi czyli licealiści musieli przebiec trasę o długości 2 km (w kategorii chłopców).

Otwarcia zawodów dokonał Wójt Gminy Adamów – Sławomir Skwarek. Punktualnie o godzinie 13:30 na dziesięciokilometrową trasę, wiodącą ulicami Adamowa, wystartowało 145 zawodników. Jako pierwszy linię mety przekroczył Alexey Cemodanow  z Białorusi, uzyskując wynik – 00:33:26. Drugi do mety przybiegł Michał Biały, a trzecią lokatę zajął Sebastian Ochalski. Z reprezentantów V-Maxa najszybciej biegał Paweł Młodzikowski, tracąc do zwycięscy ponad 2 min. Wśród biegaczy reprezentujących KB z Adamowa nie zabrakło oczywiście Wójta Gminy Adamów – Sławomira Skwarka, który z wynikiem 00:38:59 zajął 22 lokatę. Wśród kobiet najszybciej biegała Paulina Pawłowska. Jako druga linię mety przekroczyła Antonina Miłek, a trzecią lokatę zajęła Ewa Fabian. Tuż za podium, zajmując 4 miejsce wśród kobiet uplasowała się Magdalena Józwik z Adamowa.

Adamowska Dziesiątka to impreza sportowa promująca najprostszy, a zarazem najfajniejszy sport świata. Z roku na rok impreza się rozrasta. Coraz więcej osób staje na linii startu, coraz więcej osób kibicuje biegaczom oraz coraz więcej osób angażuje się w przygotowania imprezy.

Wszystkim biegaczom dziękujemy za uczestnictwo w Adamowskiej Dziesiątce i gratulujemy osiągniętych wyników. Serdeczne podziękowania składamy osobom i firmom, które w jakikolwiek sposób włączyły się w organizację biegowego święta w Adamowie.

WYNIKI

 
Utrudnienia w ruchu drogowym PDF Drukuj Email

Informujemy kierowców oraz mieszkańców Gminy Adamów, że w dniu 22 września br. (najbliższa niedziela) w godzinach 11.45 – 15.00 w Adamowie wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.  Będą one związane są z organizacją V Adamowskiej Dziesiątki – imprezy sportowej, której głównym celem jest popularyzacja oraz upowszechnianie biegania jako zdrowej, a zarazem prostej formy sportu i wypoczynku, promocja masowych imprez biegowych a także integracja zawodników.

Trasy biegów przebiegać będę ulicami: Cmentarna, Kleeberga, ks. Gozdalskiego, Szkolna, Spacerowa, Spokojna, Łąkowa i Ogrodowa. Ruchem kierować będą policjanci.

Apelujemy do kierowców oraz innych uczestników ruchu drogowego a także do uczestników imprezy, by bezwzględnie stosowali się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem.  Prosimy również o cierpliwość oraz zachowanie szczególnej ostrożności. Unikajmy wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

 
ZAWADOMIENIE XXVIII SESJA RADY GMINY PDF Drukuj Email

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm./

zwołuję

na dzień 27 września 2013 r. /piątek/ na godzinę 1300 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Adamów XXVIII zwyczajną sesję Rady Gminy Adamów z następującym porządkiem obrad:

  1. Otwarcie sesji,
  2. Przedstawienie porządku obrad,
  3. Przyjęcie protokołu obrad XXVII sesji Rady Gminy,
  4. Informacja Wójta Gminy z bieżącej działalności,
  5. Interpelacje i wnioski radnych,
  6. Informacja o przebiegu wykonania budżetu, kształtowania się wieloletniej prognozy finansowej Gminy Adamów oraz o przebiegu wykonania planu finansowego samorządowych instytucji kultury za I półrocze 2013 roku,
  7. Podjęcie uchwał:

- w sprawie w sprawie zmiany wieloletniej prognozy finansowej,

- w sprawie zmian w budżecie na rok 2013,

- w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości,

  1. Odpowiedzi na interpelacje i wnioski radnych,
  2. Zamknięcie sesji.

Przewodnicząca Rady Gminy

/-/ Krystyna Bujak

 
Szanowni czytelnicy! PDF Drukuj Email

Informujemy o zmianie otwarcia bibliotek publicznych w gminie Adamów z dniem 09.09.2013 roku.

Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie

Poniedziałek      8.00 – 16.00

Wtorek             8.00 – 17.00

Środa               8.00 – 19.00

Czwartek           8.00 – 17.00

Piątek               8.00 – 16.00

Sobota              8.00 – 16.00

Filia w Woli Gułowskiej

Wtorek            10.00 – 15.00

Środa              11.00 – 16.00

Czwartek         10.00 – 15.00

Piątek               8.00 – 16.00

 
Spotkanie informacyjne PDF Drukuj Email

Informujemy, że 24 września br. (wtorek) w Domu Kultury w Woli Gułowskiej odbędzie się spotkanie informacyjne  dla organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działaność pożytku publicznego na terenie Gminy Adamów organizowane w ramach projektu „Regranting jako sposób zwiększania zakresu, skali i efektywności realizacji zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w gminie i powiecie”.

Zapraszamy do udziału.

PROGRAM:

13.00 – 13.15

Otwarcie spotkania (S. Skwarek – Wójt Gminy Adamów)

13.15 – 13.50

Podsumowanie dotychczasowych i prezentacja dalszych działań w projekcie (ARF – D. Stronkowska, T. Schimanek)

13.50 – 14.10

Doświadczenia FFLZB z realizacji konkursów grantowych (I. Gadaj)

14.10 – 14.30

Podsumowanie procesu doradztwa (dr A. Juros)

14.30 – 15.00

Dyskusja (UG Adamów, doradcy, LOS, ARF, BARR)

15.00 – 15.30

Poczęstunek (obiad)

15.30 – 16.10

Prezentacja projektów realizowanych w ramach konkursu grantowego (przedstawiciele op)

- Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Adamów „Jedność”

- Towarzystwo Przyjaciół Woli Gułowskiej

- Klub Biegacza V-MAX Adamów

- Stowarzyszenie Oświatowe "KAGANEK"

16.10 – 16.30

Sprawozdanie z realizacji zadania publicznego pt. "Organizacja gminnego konkursu dotacyjnego dla lokalnych organizacji pozarządowych i innych podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego" (LOS)

16.30 – 16.45

Przerwa kawowa

16.45 – 17.30

Warsztaty z rozliczania projektów i sporządzania sprawozdania dla operatora (LOS)

 
"O literaturze przy kawie" PDF Drukuj Email

O literaturze    przy kawie” 

Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie

ZAPRASZA NA SPOTKANIA WSZYSTKICH

którzy lubią czytać i chcieliby porozmawiać o książkach, w kameralnej atmosferze, przy kawie.

Nie trzeba być znawcą literatury ani krytykiem żeby rozmawiać o książkach, przecież czytamy przede wszystkim dla przyjemności i z ciekawości.

Zapisy chętnych osób w bibliotece lub pod numerem telefonu 257553147

Serdecznie zapraszamy do biblioteki

 
Inspiracje teatralne PDF Drukuj Email

Gminna Biblioteka Publiczna w Adamowie i Filia Biblioteczna w Woli Gułowskiej zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na

„Inspiracje teatralne ”

Fascynujący świat  gry aktorskiej…

przez próby aż do Finału,  czyli

premierowego spektaklu!

BIBLIOTEKA W ADAMOWIE - ŚRODA GODZ. 17.00

BIBLIOTEKA W WOLI GUŁOWSKIEJ- CZWARTEK GODZ. 12.30

Zajęcia prowadzi instruktor teatralny.

Zajęcia pozwolą zapoznać się z techniką aktorską, rozwinąć zdolności recytatorskie i aktorskie, pokonać lęk przed wystąpieniami i nieśmiałość.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 12

Ankieta

Co powinno powstać
 

Polecamy

Reklama
Reklama

Kalendarz


sierpień 2016
PWŚCPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031